Kremlj je pojačao vojnu gotovost na svojoj granici sa Ukrajinom te je upozorio na dodatne mere ukoliko NATO pošalje trupe kao potporu svom savezniku.

Da se podsetimo, svi znamo da je rat u Ukrajini besneo gotovo sedam godina. Mnogi su smatrali da je ovo predstavljao taktički sukop izmedju Amerike i Rusije. Sukob se odvija u Donjeckoj i Luganskoj oblasti Ukrajine, pod zajedničkim nazivom Donbas. Separatisti sada kontrolišu velike komade zemlje i proglasili su se nezavisnim od Kijeva. Rusija ne priznaje te otcepljene države, ali ipak Ukrajina optužuje Rusiju da ih podržava.
Sada kako zapadni mediji kažu, na istoku Ukrajine nastavljaju se sporadični sukobi na niskom nivou izmedju ukrajinskih trupa i separatista koje po njima podržava Rusija. Američke snage u Evropi sada su u većoj pripravnosti, pozivajući se na „eskalaciju ruske agresije“ u tom području.
Ali pošto nismo kao današnji mediji koji uvek rade za jednu stranu, da čujemo šta druga strana ima da kaže. Rusija je izjavila da je rasporedila trupa kod granice, nakon što je Kijev izjavio i zatražio od NATO-a da pomogne u svojoj lokalnoj borbenoj spremnosti, i da će SAD pomoći u bilo kom budućem ratu.
Gle čuda odjednom dolazi do većeg broja kršenja prekida vatre, što je Rusija verovatno protumačila kao moguć nagoveštaj da bi Ukrajina pokušala nešto vojno učiniti uz pomoć NATO snaga. Ipak zapadni mediji optužuju Rusiju te se pita zašto ona gomila svoje trupe na svojoj granici, tvrdeći da tako vrše pritisak na Ukrajinu.
Ali ovi mediji su zaboravili da NATO planira izvršiti vojnu vežbu pod imenom DefenderEurope 2021, što predstavlja najveće raspoređivanje američkih snaga po Evropi od početka 21 veka. U ovome će učestvovati 20,000 američkih trupa, zajedno sa drugim članicama NATO-a, ali i sa Ukrajinom.
Vežbe će se odvijati od voda Baltika do Crnog mora, a NATO izjavljuje da je ovo reklamiranje koje bi prikazalo da su spremni odbraniti Evropu od bilo kog neprijatelja, a očigledno je da je Rusija neprijatelj u ovom scenariju. Sada je očigledno zašto Rusija tu koncentriše veći broj vojne mašinerije, a zapadni mediji su to zaboravili napomenuti.
Nikako da odahnemo i odmorimo od ovakvih pritisaka i konstantnog straha javnosti, ne samo zbog pandemije već i zbog mogućeg sukoba velikih sila. Kada dodje do ove velike vežbe verovatno će Rusija takodje pripremiti sve veći broj vojnika jer se oseća ugroženo. Zanimljivo je kako su novom/starom američkom administracijom, vraćeni zamrznuti sukobi.
ZAPRATITE IDOKRATIJU I NA YOUTUBE:




NIKOLA so srekja saitov ,odamna ja pratam idiokratija na ytube mn uspeh inace temive vi se top i kjuti sto ima luge kako vas koi im prkosat na mejnstrim mediumive i mu davat moznost na lugeto da ja vidat i drugata strana na mesecinata