Zabrinutost u Pentagonu: Skoro 40% Marinaca odbilo vakcinu protiv koronavirusa

In this Feb. 9, 2021 photo provided by the Department of Defense, Hickam 15th Medical Group host the first COVID-19 mass vaccination on Joint Base Pearl Harbor-Hickam. By the thousands, U.S. service members are refusing or putting off the COVID-19 vaccine, as frustrated commanders scramble to knock down internet rumors and find the right pitch that will convince troops to take the shot. Some Army units are seeing as few as a third agree to the vaccine, others are higher. (U.S. Air Force Tech. Sgt. Anthony Nelson Jr./Department of Defense via AP)

Uprkos ogromnim naporima Pentagona kako piše CNN u naporima da promoviše bezbednost i efikasnost Covid-19 vakcina,  deluje da je stopa odbijanja američke vojske za vakcinaciju daleko veća od 33%.
Izvor: (U.S. Air Force Tech. Sgt. Anthony Nelson Jr./Department of Defense via AP)

Oko 75.500 marinaca pristalo je na vakcinaciju od četvrtka, dok je oko 48.000 odbilo vakcinaciju, izvestio je CNN pozivajući se na brojeve koje je dostavila branša. To znači da je stopa odbijanja 38,9%, nešto viša od one koju predstavljaju zvaničnici.

Što se tiče stope odbijanja u kampu Lejeune u Severnoj Karolini, jednoj od istaknutih baza morskog korpusa, bila je daleko veća, sa 57%, prema drugom skupu podataka dostavljenih CNN-u. Od 26.400 marinaca kojima je ponuđena vakcinacija, 15.100 je odlučilo da ih ne primaju, što uključuje i II morske ekspedicione snage .

Portparolka marinaca, pukovnik Keli Frushour, objasnila je da marinci možda odbijaju vakcinaciju iz više razloga, uključujući omogućavanje drugima da to urade ranije, alergije na vakcinu ili žele da ih nabave izvan vojske.

Ipak zanimljivo je kako nije uvršteno da se možda i neki vojnici plaše nepoznatog, ali danas se eto, to ne sme reći. U pismu upućenom Beloj kući prošlog meseca, grupa demokratskih poslanika predvođena predstavnikom Kalifornije Jimmijem Panettom tvrdila je da nevakcinisani vojnici predstavljaju „kritičnu pretnju našoj nacionalnoj bezbednosti i javnom zdravlju“. Da li ovo znači da bi vojnici uskoro morali primiti vakcinu bez izbora?

Ukoliko vam se svideo članak, ocenite ga, i ostavite dole komentar.

 

Related posts

Kiša ponovo pada u IRANU, nakon uništenja Američkih Satelita i baza?

Iran je raketnim napadom pogodio brod američke mornarice – Amerikanci Tvrde da NIJE

NEŠTO SE SPREMA: OBLAST 51 pogođena sa 17 zemljotresa u jednom danu

5 4 гласови
Article Rating
Pretplati se
Obavesti o
0 Comments
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare